4 sposoby ochrony dziecka przed słońcem ?
Napisany przez     16.08.2018 22:21:37     Bez kateogrii    0Komentarze
4 sposoby ochrony dziecka przed słońcem ?

1. Unikanie słońca w najgorętszym czasie w ciągu dnia. Pomiędzy godzinami 11 - 15 należy unikać słońca ponieważ w tych godzinach promieniowanie słoneczne jest najbardziej szkodliwe. Lepiej w tym czasie przebywać w zacienionychmiejscach.

2. Pamiętaj aby dziecko uzupełniało płyny poprzez picie soków, wody, herbatek itd. Dziecko w trakcie zabawy może samo nie zauważyć że jest spragnione.
    Według broszury dla rodziców wydanej przez Oxford University Hospital dzieci powinny pić następujące ilośc płynów w ciądu dnia:

1-3 lat - 1 litr
4-8 lat - 1.2 litra
9 lat - 1.5 litra

Twoje dziecko powinno pić oczywiście głównie wodę. Gazowane napoje zawierające kofeinę, substancję z rodziny E, barwniki lub czerwone jagody mogą podrażniać pęcherz dlatego należy ich unikać.
Trzeba też zadbać aby dziecko piło regularnie, dlatego trzeba pamiętać aby podczas każdego wyjścia z domu trzeba zabierać ze sobą zapas picia dla dziecka


3. Kremy ochronne niezbędne są nawet jeśli przebywa twoje dziecko w cieniu ale na zewnątrz. Nawet w cielu promienie słońca potrafią być bezlitosne mimo że nie padają na skórę bezpośrednio. Warto w takiej sytuacji zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrem 50+ z pewnością można je zakupić w każdej aptece. Trzeba jednak pamiętać że takie kremy trzeba używać zanim dziecko będzie przebywać na świeżym powietrzu.

4. Ubranie ochronne. W upalne dni dziecko powinno być ubrane w przewiewne i oddychające ubranie. Natomiast podczas zabaw na świeżym powietrzu niezbędna jest czapka lub kapelusik który ochroni przed udarem. Czapki zarówno dla dziewczynek jak  i dla chłopców można kupić tutaj


Podsumowanie
Niezwykle proste zasady a pozwolą uchronić dziecko przed wieloma nieprzyjemnościami. Drodzy rodzicie dbajmy o nasze dzieci w końcu są naszym największym skarbem.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby zostawić komentarz